SEZÓNA MLADÝCH VÍN JE ZA DVERAMI. Vyťažme zo sezóny mladých vín maximum.

PREČO SVATOKATARÍNSKE VÍNO?

Svätokatarínke víno, nový člen Asociácie someliérov Slovenskej republiky (ASSR), predstavuje od roku 2011 novodobú značku kvality a tradície slovenských mladých vín. Vína, ktoré prichádzajú na trh pod spoločným označením Svätokatarínske musia spĺňať špeciálne, prísne kritéria. Kvalitu a senzorické vlastnosti musí každoročne schváliť odborná komisia, ktorej predsedom je renomovaný vinársky odborník Tibor Vittek. Garanciou kvality sa Svätokatarínske víno líši od konkurenie.

 

PODPORA

Chceli by sme vyzvať a požiadať someliérov a fanušíkov mladého vína, aby ako referenčné osoby a odborní garanti z vinárskeho prostredia prispeli k úspešnému etablovaniu Svätokatarínskych vín do reštaurácií, vinoték a barov na Slovensku. Celospoločenským etablovaním sviatku mladých vín na úroveň, ktorú poznáme nielen z Francúzska, ale napríklad aj zo susedných Čiech prispejeme celému vinárskemu sektoru – výrobcom vína, predajcom, ale aj nám, milovníkom mladých slovenských vín.

Svätokatarínske vína majú byť právom na čo hrdé. Svojimi senzorickými vlastnosťami, svojou prenikavou vôňou a sviežou ľahkou chuťou, totiž častokrát predčia paradoxne na Slovensku známejšiu francúzsku konkurenciu.

 

VINÁRI ŤAHAJÚ ZA JEDEN POVRAZ

Značka Svätokatarínske víno sa stará o združený marketing a predaj samotného vína, ako aj vinárstiev, ktorí dané víno produkujú. Tento rok sa urobilo viacero nových rozhodnutí, ktoré túto spoluprácu posúvajú na vyššiu úroveň. Vinári sa dohodli na zjednotení výrobných cien Svätokatarínskeho vína. Rovnako od roku 2017 budú Svätokatarínske vína charakteristické zjednotenými etiketami.

 

PRVÝ BOZK

Heslom Svätokatarínskych vín je Prvý bozk. Tušíte prečo? No je to krásna metafóra na zoznámenie sa s novou úrodou, novou sezónou. Pery sa dotknú pohára, aby sa ovlažili v nedočkavosti poznania a nového zážitku. Edukujte a vysvetľujte čaro prvého „Prvého bozku“. Vyťažme zo sezóny mladých vín maximum. Mladosť sa rýchlo pominie.

 

SVATOKATARÍNSKE VÍNO PRE ROK 2017

 BIELE VÍNA:

Irsai Oliver, Adam Sýkora – suché, Alk. obj.: 11%

Irsai Oliver, Dubovský & Grančič – polosuché, Alk. obj.: 11%

Irsai Oliver, Limbavin - suché, Alk. obj.: 11,5%

Muller Thurgau, Dubovský & Grančič – suché, Alk. obj.: 11%

Muller Thurgau, Limbavin - suché, Alk. obj.: 11,5%

Muller Thurgau, Navara Vinárstvo - suché, Alk. obj. 12,5%

Muller Thurgau, Vins winery - suché, Alk. obj.: 12%

Muškát moravský, Vins winery - suché, Alk. obj.: 12%

Muškát moravský, Vinkor - Juro Vršek - suché, Alk. obj.: 11,5%

Sauvignon blanc, Navara Vinárstvo - polosuché, Alk. obj.: 11%

 

RUŽOVÉ VÍNA:

Svätovavrinecké rosé, Vinkor - Juro Vršek - suché, Alk. obj.: 11%

Svätovavrinecké rosé, Dubovský & Grančič – polosuché, Alk. obj. 11%

Svätovavrinecké rosé, Navara Vinárstvo - suché, Alk. obj. 11%

 

OBJEDNÁVKY A ZÁUJEM O HoReCa CENY

Svätokatarínske vína je možné odjednať už teraz. Cena Svätokatarínskych vín pre segment HoReCa je zjednotená na sumu - cenník zašleme na vyžiadanie. Koncové ceny pre prevádzky nie sú stanovené.

 

Svätokatarínske víno

Sládkovičova 2
811 06 Bratislava

KONTAKTNÁ OSOBA: Milan Kováčik

mobil: 0907 818 673

e-mail: info@svatokatarinskevino.sk

Smarty Mockup mlade-vino-print_final